OLAF-vizsgálat indult egy volt uniós biztos ellen, mert az Ubernek lobbizhatott
Neelie Kroes a vádak szerint már nem volt uniós biztos, mégis segített abban, hogy az Uber vezetői uniós tisztviselőkkel találkozhassanak.
Neelie Kroes a vádak szerint már nem volt uniós biztos, mégis segített abban, hogy az Uber vezetői uniós tisztviselőkkel találkozhassanak.
Neelie Kroes szóvivője szerint Európát a digitális gazdaság húzhatja ki a válságból, Magyarország pedig már internetadó nélkül is le van maradva az uniós átlagtól. Az internet olyan közös globális forrás, amelyhez a hozzáférést bővíteni, és nem szűkíteni kell – mondta. Az Európai Bizottság sajtótájékoztatóján az is elhangzott, hogy az új adónem bevezetése része egy, a szabadságot korlátozó sorozatnak.
Az internetadó-ellenes tüntetésen való részvételre, illetve annak támogatására buzdít Neelie Kroes, az Európai Bizottság digitális ügyekben illetékes alelnöke.
Az Európai Bizottság alelnöke ma blogján a magyar sajtószabadságért aggódott, csaknem két hónappal a reklámadó bevezetése után - adta hírül a hétfő esti RTL Híradó. Ezen kívül szó volt Seszták Miklós gyanús aláírásairól, a felcsúti stadionról és egy egyeztetés nélkül engedélyezett koridegen turisztikai központról is.
A DK szerint a reklámadó nem adópiaci, hanem a médiumokat még inkább a kormány befolyása alá hajtó politikai kérdés, ezért kérik az Európai Bizottság digitális területért felelős uniós biztosát, indítson átfogó vizsgálatot a magyar sajtószabadásgal kapcsolatban.
Az Európai Bizottság digitális kérdésekkel és médiaügyekkel foglalkozó biztosa kikukázta azon javaslatát, mely szerint az uniós roamingdíjakat 90 százalékkal megvágták volna. A Reuters szerint mindez azért következett be, mivel a nagy telekomcégek éles kritikával illeték a biztos ötletét.
A nyolcszorost megközelítő különbség is tapasztalható a mobilszolgáltatók átlagos percdíjai között az Európai Unió tagállamaiban - ismertette kedden egy friss felmérés eredményét az Európai Bizottság.
A magyar médiaszabályozást kifogásolta az Európai Bizottság digitális területért, a többi között a médiáért is felelős tagja hétfőn Brüsszelben. Neelie Kroes azon a tájékoztatón szólalt fel, amelyen a bizottság felkérésére készített, az uniós médiaszabadságot vizsgáló jelentést ismertették. A mintegy 50 oldalas dokumentum, amelyet független szakértők állítottak össze, nem tér ki külön egy-egy tagországra, így konkrétan Magyarországot sem említi.
Az uniós biztos Twitter oldalán a magyar publicista romákról szóló cikkére reagált. Mint írta, ő nem ezt nevezi szólás-, illetve sajtószabadságnak.
További változtatásokat sürget a magyar médiaszabályozásban Neelie Kroes, az Európai Bizottság digitális ügyekben, illetve médiakérdésekben is illetékes alelnöke.